1393071685 0 warsztaty-komiksu

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera zaprasza na bezpłatne WARSZTATY KOMIKSU, które
poprowadzi Szymon Teluk - malarz, rysownik, ilustrator, karykaturzysta.

Szymon Teluk ukończył Malarstwo na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Należy do związku zawodowego ZPAP. Autor wielu wystaw. Wykładowca-instruktor Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu, prowadzi Studio rysunku koncepcyjnego i komiksu na Uniwersytecie Zielonogórskim. Stworzył autorski, adresowany dla dzieci i młodzieży projekt: Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury, który realizuje we współpracy z instytucjami kultury w całym kraju. Jako karykaturzysta każdego roku portretuje setki osób na ulicach, imprezach zorganizowanych, akcjach charytatywnych. Brał udział w holenderskim programie podróżniczym Waar is De Mol. Współautor gry fabularnej Beszamel oraz jednej z największych komiksowych kampanii reklamowych w kraju: Kapitan Niepalny. Współtworzył jako rysownik koncepcyjny kampanie reklamowe i akcje promocyjne wielu znanych marek. Tworzy komiksy reklamowe. Dwukrotnie wyróżniony w Konkursie na komiks o tematyce gospodarczej Fundacji FOR L. Balcerowicza oraz zdobywca 1. miejsca na największym konwencie miłośników fantastyki w Polsce Polcon za komiks Dewiant.

Warsztaty odbędą się 6, 7, 8 maja 2014 roku. Zapraszamy wszystkich chętnych powyżej 10 roku życia.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!!!!

Zgłoszenia przyjmowane są w siedzibie Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera lub telefonicznie pod numerem telefonu 63 222 30 86, 63 222 30 93.
Wszelkich informacji udzielają osoby odpowiedzialne za projekt : Joanna Skieresz (63 222 30 86), Radosław Nawrot (63 222 30 93)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!