Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

turkowski kopernik wicemistrzem wielkopolski 20140410 1982742643

Wicemistrzostwo Wielkopolski wywalczyli 8 kwietnia 2014 r. w Nowym Tomyślu chłopcy z Gimnazjum nr 2 w Turku.

W Nowym Tomyślu odbywał się Finał Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych. Zespół Gimnazjum nr 2 im Mikołaja Kopernika w Turku zajął drugie miejsce, zdobywając tym samym srebrne medale i tytuł wicemistrza Wielkopolski. W meczu finałowym po bardzo emocjonującym pojedynku Gimnazjum nr 2 Turek uległo Gimnazjum nr 1 z Gostynia, przegrywając w tie-breaku 15:17. Oba zespoły prezentowały bardzo wysoki poziom, a o zwycięstwie zadecydował łut szczęścia.
Było to zwieńczeniem długiej drogi od Mistrza Powiatu Tureckiego poprzez Mistrza Rejonu Konińskiego i zwycięzcę półfinału. Zdobycie wicemistrzostwa Wielkopolski to ogromny sukces dla uczniów, szkoły i naszego miasta. Dużym wsparciem dla drużyny Turkowskiego „Kopernika" była grupa wiernych kibiców, którzy pojechali razem z zawodnikami i im należą się ogromne podziękowania.
Drużyna prowadzona przez Dariusza Piotrowskiego występowała w składzie: Adrian Najmrocki, Adam Janiak, Michał Nowak, Eryk Żurawik, Bartosz Woźnicki, Robert Łukasz, Błażej Borkowski, Mateusz Zasiadczyk, Jarosław Macierowski, Bartosz Świerk, Mateusz Górski i Jakub Górski.

{joomplucat:550 limit=12|columns=4}