74kat 20140414 1144711534
W niedzielne popołudnie mieszkańcy Turku i powiatu tureckiego spotkali się aby upamiętnić polskich jeńców katyńskich zamordowanych 74 lata temu.

Obchody 74. rocznicy mordu katyńskiego rozpoczęły się od mszy św. odprawionej w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, w której uczestniczyły poczty sztandarowe oraz członkowie Stowarzyszenia Rodzina Katyńska i Związku Sybiraków, przedstawiciele władz samorządowych, placówek oświaty, firm i przedsiębiorstw.

Następnie uczestnicy obchodów zgromadzili się przed świątynią. Pełne wzruszeń było wspomnienie córki – Haliny Łukaszewskiej o zamordowanym ojcu i losach rodzin ofiar. Głos zabrał również europoseł Ryszard Czarnecki. Na zakończenie uczestnicy oddali cześć poległym składając wiązanki kwiatów i znicze pod tablicami katyńskimi poświęconymi ofiarom tamtych wydarzeń.