stroiki i palmy wielkanocne 20140416 1583628416

W związku z przygotowaniami do świąt Wielkanocnych, młodzież z Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku, pod okiem katechetki p. Elżbiety Stefańskiej, wzięła udział w szkolnym konkursie na stroik wielkanocny.

Jury, biorąc pod uwagę walory artystyczne kompozycji przyznało nagrody: 1 miejsce zajęła - Natalia Kowalczyk z klasy II E, 2 miejsce - Klaudia Kosiorek z klasy I B, 3 miejsce - Agnieszka Płóciennik z klasy II E. Wyróżnienie otrzymali natomiast: Dominik Gryska z klasy I D i Małgorzata Skieresz z klasy III A.

Młodzież wykonała też palmy wielkanocne i uczestniczyła z nimi w procesji w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku.
Szkolne Koło Caritas przeprowadziło również akcję „Pisanka serca", podczas której zebrano fundusze na rzecz wychowanków Domu dla Dzieci i Młodzieży w Kaczkach Średnich.