zis 20140422 2093552614

W dniach 12-13 kwietnia 2014 r. zawodnicy Turkowskiego Klubu Karate OYAMA i GKS Kasztelanii Brudzew startowali w Andrychowie w XIX Mistrzostwach Polski OYAMA Karate. Do rywalizacji przystąpiło 430 karateków z 43 klubów z całej Polski.

Organizatorem tej bardzo udanej imprezy był Małopolski Klub Karate z Sensei Jackiem Kasperkiem 4 dan na czele. Mistrzostwa odbywały się pod patronatem Ambasady Japonii w Polsce, Miasta i Gminy Andrychów oraz OYAMA Polskiej Federacji Karate. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym.

W drugim dniu Mistrzostw Polski rozegrano konkurencję SEMI-KNOCKDOWN z udziałem 147 juniorów (14-16 lat) i juniorów starszych (16-18 lat) na trzech polach walki. W tych prestiżowych zawodach nie zabrakło również zawodników Turkowskiego Klubu Karate oraz GKS Kasztelania Brudzew w składzie: bracia Paweł i Piotr Mojżuk, Adam Marucha, Julian Kubiak, Eryk Strzeliński i Kamil Michałkiewicz. Walki w tej konkurencji były żywiołowe i niezwykle zacięte. Reprezentanci ziemi turkowskiej stoczyli kilka ładnych i widowiskowych pojedynków, z których część wygrywali przed czasem przez ippon. Zawodnicy Turkowskiego Klubu Karate swoją postawą i dynamiczną walką spisali się na medal w dosłownym tego znaczeniu. Paweł Mojżuk - po zaciętych pojedynkach zdobył tytuł wicemistrza w kat. do 60 kg. Natomiast Piotr Mojżuk wywalczył III miejsce w kat. do 60 kg, zaś Adam Marucha zajął III miejsce w kat. do 75 kg.

Zawodnikom na mistrzostwach towarzyszyli: sensei Włodzimierz Rygiert 4 Dan, sensei Robert Soliński 1 Dan (który również wchodził w skład zespołu sędziowskiego) oraz sempai Paweł Korycki 2 kyu. Zarząd Turkowskiego Klubu Karate OYAMA za udzieloną pomoc dziękuje Burmistrzowi Miasta Turku.