sukces na wierszydeku 20140423 1061081839
Już po raz 17. w Ślesinie odbył się Wielkopolski Konkurs Recytatorski i Plastyczny „Wierszydełko”, w którym sukces odniosły uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku.
Wzięło w nim udział 58 utalentowanych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Wielkopolski, wśród nich znalazły się cztery uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku, które zaprezentowały się znakomicie. W części recytatorskiej nagrodzono Ninę Grabarę i Martę Gomułkę, a wyróżniono Agatę Drabinę. W części plastycznej konkursu wystąpiła Martyna Piwońska, która również otrzymała nagrodę. Warto podkreślić, że aby uczestniczyć w konkursie trzeba było przejść wiele eliminacji i zwyciężyć w 22. Międzypowiatowym Konkursie Recytatorskim „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa” w Strzałkowie. Gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów!