Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
Dawid-Czubak-1024x680

Dawid Czubak, tegoroczny absolwent Gimnazjum nr 2 w Turku, zwyciężył w sobotę, 12 lipca, w wyścigu juniorów młodszych na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży ze startu wspólnego, uzyskując tytuł mistrza Polski juniorów młodszych.

Wyścig rozegrany został na 100-kilometrowej trasie, a kolarze mieli do pokonania cztery rundy na trasie Świebodzice-Siodłkowice-Dobromierz-Chwaliszów-Cieszów-Świebodzice. Reprezentant Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego przekroczył linię mety, wyprzedzając drugiego Jakuba Jąkałę o 3 sekundy. Trzeci zawodnik wyścigu, Szymon Krawczyk dojechał kolejną sekundę później.

Warto wspomnieć, że to nie pierwszy sukces młodego kolarza, wychowanka Turkowskiego Towarzystwa Cyklistów. Dawid kilkakrotnie zdobywał tytuły mistrza Polski, ale były to tytuły zdobywane drużynowo oraz w jeździe parami. Indywidualnie zwyciężył po raz pierwszy, czego serdecznie gratulujemy życząc kolejnych zwycięstw i medali.