maraton filmowy-krzywe

Mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich miłośników X Muzy! Już niedługo rusza Nocny Maraton Filmowy – Kino Gatunków. Organizatorami tej uczty dla kinomaniaków są Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku oraz Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera.

Po sukcesie ubiegłorocznej Nocy Horrorów Organizatorzy postanowili po raz kolejny dostarczyć niezapomnianych wrażeń miłośnikom sztuki filmowej. Nocny Maraton Filmowy – Kino Gatunków rozpocznie się już 25 lipca (piątek) projekcją filmów z gatunku science fiction: „Gwiezdne wojny. Mroczne widmo" oraz „Gwiezdne wojny. Atak klonów". W sobotę 9 sierpnia natomiast coś dla widzów o mocnych nerwach. Z kolejnego gatunku filmowego – tym razem z horroru – wybraliśmy dla Was dwa tytuły: „Dziecko Rosemary" i „Egzorcysta". Wreszcie przedostatnia wakacyjna sobota, 23 sierpnia, kiedy obejrzeć będzie można dwa musicale – „Chicago" i „Moulin Rouge".

Wszystkie projekcje odbywać się będą na Dziedzińcu Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera. Zaczynamy zawsze o godz. 21.00 wprowadzeniem do filmów wygłoszonym przez Weronikę Kowalczyk. To zapewne będą niezapomniane wakacyjne noce! Serdecznie zapraszamy!

maraton filmowy-krzywe