dożynki

Ogrody działkowe i osiedla z Turku oraz sołectwa z terenu gminy Turek zapraszamy do udziału w konkursie na najciekawsze stoisko dożynkowe. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 31 sierpnia 2014 r., podczas miejsko-gminno-parafialnych dożynek w Turku.
Konkursu na „Najciekawsze Sołeckie, Osiedlowe lub Działkowe Stoisko Dożynkowe" organizowany jest od trzech lat i każdego roku wzbudza coraz większe zainteresowanie nie tylko jego uczestników, ale również uczestników imprezy dożynkowej. Jego organizatorami są: Urząd Miejski w Turku, Urząd Gminy Turek i Miejski Dom Kultury w Turku. Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania wsią, osiedlem, najbliższą okolicą, promocja dorobku społeczno-kulturalnego wsi, osiedla, aktywizacja i integracja lokalnej społeczności.

Oceny stoisk dokona jury powołane przez Organizatorów, które będzie oceniało m.in. estetykę stoiska, pomysłowość i oryginalność wykonania stoiska, produkty tradycyjne i lokalne, różnorodność prezentowanych wyrobów, produktów (kulinarnych, artystycznych, rzemieślniczych, rolniczych). Na laureatów czekają nagrody pieniężne.
Samorządy osiedlowe i ogrody działkowe zainteresowane udziałem w konkursie powinny złożyć wypełnioną kartę zgłoszenia do dnia 25 sierpnia 2015 r. w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego lub w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury w Turku. Zaś sołectwa powinny zgłaszać się do Urzędu Gminy w Turku, pokój nr 17, również do dnia 25 sierpnia br.

Do pobrania pdfregulamin konkursu i karta zgłoszenia.