gz 20140721 1780458953

W upalną sobotę, 19 lipca, mieszkańcy osiedli: Dobrskiego, Uniejowskiego i Zapałczanego, wypełnili plac zabaw po brzegi, aby wspólnie bawić się podczas festynu osiedlowego, który we współpracy z Burmistrzem Miasta Turku przygotowały Samorządy Osiedlowe nr 4 i nr 8.

Pomimo żaru lejącego się z nieba, na otwarcie festynu pojawiła się liczna reprezentacja dzieci i młodzieży gotowa wziąć udział w trzygodzinnym bloku pełnym gier, zabaw i konkursów. Te z kolei wyłoniły wielu mistrzów w najróżniejszych dyscyplinach, od piłki nożnej, koszykowej, aż po mistrza stójki na hulajnodze. Każdy zwycięzca otrzymał nagrodę. Sporym zainteresowaniem cieszyły się przejazdy bryczką wokół Placu Zawiszy Czarnego, na którą cierpliwie w kolejce wyczekiwały rodziny z dziećmi. Ponadto najmłodsi mogli skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, trampoliny i basenu z kulkami.

Z godziny na godzinę na placu rekreacyjno-wypoczynkowym przybywało starszych mieszkańcówosiedla, którzy przyszli na zabawę taneczną pod gwiaździstym niebem, aby bawić się do późnych godzin nocnych. Ta rozpoczęła się kwadrans po 20.00 i trwała sześć godzin.