oldboye na plaowce 20140723 1952702934

W dniach 19-20 lipca 2014 r. w Turku na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrany został IV Ogólnopolski Turniej Oldboyów w Siatkówce Plażowej o Puchar Burmistrza Turku i o Puchar Starosty Tureckiego.

Do turnieju zgłosiło się 19 par. Przyjechali zawodnicy, w przeszłości zawodowo uprawiający siatkówkę z całego kraju (grający w I lidze) m.in. z: Tychów, Wrocławia, Łodzi, Łasku, Poznania, Gniezna, Oławy, Pobiedzisk, Gliwic, Bydgoszczy, Płocka i Turku. Wiele z par przyjezdnych zdobywało medale Mistrzostw Polski Oldboyów. Turniej otworzyli Mirosław Mękarski, Zastępca Burmistrza Miasta Turku oraz Andrzej Wojtkowiak, przewodniczący Komisji Sportu i Kultury w Starostwie Powiatowym.
System gier rozpoczął się od rozgrywek grupowych. Następnie została wyłoniona 12-tka najlepszych zespołów i od tego momentu mecze rozgrywano tzw. systemem brazylijskim. Po wielogodzinnych „bojach" wyłoniono zwycięzców, których nagrodzono medalami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi.

Poniżej wyniki:

kategoria +40 lat (Puchar Burmistrza Turku)
1. Grzegorz Łakomy / Stanisław Ciupa (Gliwice)
2. Paweł Staszkiewicz / Robert Bąk (Wrocław/Tychy)
3. Wojciech Szymankiewicz / Dariusz Markiewicz (Wrocław)
4. Adam Skonieczny / Marcin Kwiatkowski (Turek)
5. Adam Walczak / Waldemar Żygadło (Oława)
6. Maciej Marczewski / Jacek Kluska (Turek)
Najlepszym zawodnikiem tej kategorii wiekowej wybrano Pawła Staszkiewicza

kategoria +50 lat( Puchar Starosty Tureckiego)
1. Krzysztof Jankowski / Piotr Przybylak (Poznań)
2. Mieczysław Trawkowski / Ryszard Szczeciński (Turek)
3. Krzysztof Kowalski / Wojciech Zalewski (Łask/Bydgoszcz)
4. Leszek Śmietana / Paweł Brzechwa (Turek)
5. Roman Wodziński / Jan Krauze (Turek)
6. Dariusz Kurzaj / Mirosław Chmielecki (Łódź)
Najlepszym zawodnikiem tej kategorii wiekowej wybrano Piotra Przybylaka.

Inicjatorem i głównym organizatorem było Stowarzyszenie „Siatkarz Turek" przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Turku i Starostwa Powiatowego w Turku, którzy ufundowali puchary i nagrody rzeczowe. Stowarzyszenie „Siatkarz Turek" pragnie podziękować wszystkim sympatykom siatkówki plażowej, zgromadzonej publiczności, a w szczególności pracownikom Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Turku, pracownikom Biura Promocji Urzędu Miejskiego Turku, PZU, Zakładom Mięsnym „Smoliński" i „Paszak", firmie „Dr. Oetker", „Ochocki", PSS Społem w Turku, kierownictwu i pracownikom OSiR w Turku, sędziom turnieju, a także członkom Stowarzyszenia za pomoc i wsparcie organizacyjne, rzeczowe i zaangażowanie.
Pragniemy nadmienić, że poza rozgrywkami na boisku, wielu członków rodzin zawodników przyjezdnych zwiedzało nasze miasto i słyszeliśmy bardzo pozytywne komentarze o Turku, a szczególnie o „starówce", która bardzo się im podobała.

Jarosław Włodarczyk
Prezes Stowarzyszenia „Siatkarz Turek