IMG 1510

W dniach od 18 do 24 lipca 2014 r. członkowie Turkowskiego Stowarzyszenia Klubu Abstynenta KROKUS realizowali program terapeutyczny dla osób uzależnionych i współuzależnionych na obozie w Białym Dunajcu.

Obóz terapeutyczny został zorganizowany w ramach zadania publicznego pod nazwą „Ochrona zdrowia – przeciwdziałanie alkoholizmowi", dzięki dotacji Burmistrza Miasta Turku. Do realizacji programu terapeutycznego w 2014 roku przystąpiło 16 osób, mieszkańców naszego miasta. Uczestnicy obozu to osoby uzależnione i współuzależnione od alkoholu. Programy realizowane na tego typu obozach to sprawdzona forma realizacji wyjścia z uzależnienia od alkoholu. Uczestnicy obozu terapeutycznego z ogromnym zaangażowaniem realizowali program prowadzony przez Certyfikowanego Specjalistę Psychoterapii Uzależnień, Mariolę Nawrocką. Miła i serdeczna atmosfera górskiego klimatu była dodatkowym bodźcem do owocnej pracy terapeutycznej i edukacyjnej.

Zarząd Turkowskiego Stowarzyszenia Klubu Abstynenta KROKUS składa serdeczne podziękowania Burmistrzowi Miasta Turku za wsparcie finansowe przedsięwzięcia. Realizacja tego typu zadań bez udziału finansowego Burmistrza Miasta byłaby niemożliwa.

Prezes Zarządu: Krzysztof Poturała
Członek zarządu – Skarbnik: Krzysztof Szczeciński