noc filmowa 20140729 1683603714

Już po raz drugi fani nocnych maratonów filmowych mają okazję spotkać się i wspólnie oglądać filmy wybrane przez Organizatorów imprezy-Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku i Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera. Seanse wyświetlane są na muzealnym dziedzińcu. Pierwszy seans już za nami. 25 lipca 2014 roku dziedziniec zapełnił się miłośnikami filmów z gatunku Science fiction.

W tym roku wybrano dwie z sześciu części sagi nakręconej przez Georga Lucasa „Gwiezdne Wojny"- "Mroczne widmo" i "Atak klonów". Punktualnie o 21.00 nastąpiło wprowadzenie do filmów, które poprowadziła Weronika Kowalczyk- absolwentka Uniwersytetu Śląskiego. Zgromadzeni na dziedzińcu dowiedzieli się czym charakteryzuje się gatunek science fiction oraz poznali przykłady typowych, tego typu produkcji. Najważniejsze były jednak informacje dotyczące „Gwiezdnych Wojen". Oprócz krótkiego przedstawienia sagi, Weronika Kowalczyk ujawniła kilka ciekawostek dotyczących tego filmu m.in. w tej produkcji po raz pierwszy zastosowano dźwięk Dolby Digital Surround.

Zapraszamy na kolejne seanse filmowe:
9 sierpnia 2014 Horror- „Dziecko Rosemary" i „Egzorcysta"
23 sierpnia 2014 Musical- „Chicago" „Moulin Rouge"