festyn 3 20140915 1714142364

W niedzielę 14 września na dziedzińcu i w ogrodzie plebanii Parafii NSPJ w Turku zorganizowano Festyn Rodzinny, który miał na celu zebranie pieniędzy na renowację i odrestaurowanie organów.

Miniona niedziela na plebanii przy Parafii NSPJ upłynęła pod znakiem wielu atrakcji i zabaw. Jak co roku Komitet Odnowy Polichromii Józefa Mehoffera zorganizował Festyn Rodzinny. Uczestnicy zorganizowanej imprezy mogli dołożyć swoją cegiełkę na rzecz renowacji organów. Oprócz tradycyjnie zorganizowanej loterii fantowej, można było kupić ciasto domowego wypieku, skosztować chleba ze smalcem, nabyć wydawnictwa Bibliotheca Turcoviana i Caritasu. Dla najmłodszych przygotowano masę atrakcji: dmuchańce, trampoliny, malowanie twarzy, karuzele i przejażdżki na kucyku. Z kolei na scenie zaprezentowali się młodzi turkowscy artyści.

Dzięki zorganizowanym atrakcjom udało się zebrać ok. 9 tys. złotych, a patronat nad Festynem objął Burmistrz Miasta Turku.