wojna - kobieta 20140916 1637624524

Wystawę malarstwa Patryka Różyckiego od tytułem „Kobieta – Wojna", otwarto w poniedziałek, 15 września 2014 r. w sali Miejskiego Domu Kultury w Turku.

Autor pochodzi z Dąbrowic Starych, jest absolwentem Liceum Plastycznego w Kole. Obecnie studiuje malarstwo na 3 roku w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Malarstwo swoje przywykł nazywać emocjonalnym ekshibicjonizmem, ze względu na charakter jaki posiada i tematykę, jaką się posługuje. Każdy kolejny obraz to intymna podróż w głąb siebie, po to, by wydobyć stamtąd wszystkie swoje emocje i nadać im malarską formę. Artysta opowiadał o swoim malarstwie, przedstawiał znaczenie tytułów poszczególnych płócien, przybliżył technikę jaką się posługuje.

Przybyli na wernisaż goście spotkali się z autorem prac oraz prowadzili z nim pasjonujące rozmowy o sztuce.

Miejski Dom Kultury zaprasza do zwiedzenia wystawy „Wojna – Kobieta".

Foto: Karolina Cesarz