wylecz grype

W Turku po raz kolejny realizowany jest program profilaktycznych szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców powyżej 65 roku życia.

Szczepienia ochronne są obecnie jedyną skuteczną metodą obrony przed grypą. A to właśnie ta choroba w okresie jesienno-zimowym jest najczęstszym powodem kłopotów ze zdrowiem. Każdego roku na całym świecie zapada na nią 100 milionów ludzi. A wśród nich najwięcej jest osób powyżej 60. roku życia.Dlatego władze Turku od kilku lat umożliwiają seniorom bezpłatne szczepienia. W tym roku w budżecie miasta wygospodarowano na ten cel 33 tysięce złotych. Skorzystać z akcji mogą mieszkańcy na stałe zameldowani w Turku, którzy ukończyli 65 lat. Od września zaszczepiono już 460 osób. Warto się pospieszyć, bo akcja trwa do wyczerpania zapasów.

Szczepień można dokonać w dwóch turkowskich przychodniach: Przychodni Lekarza Rodzinnego „Medyk" oraz w Spółce Partnerskiej Lekarzy Rodzinnych „Medicus" prz. Na szczepienia należy zabrać ze sobą dowód osobisty.

Akcje szczepień Miasto Turek organizuje od 2010 roku. Za każdym razem udział bierze w nich kilkuset mieszkańców