spotkanie inauguracyjne 1 20141016 1688244269

W sali konferencyjnej im. Solidarności w Urzędzie Miejskim w Turku odbyło się spotkanie inaugurujące realizację projektu „Turek – miasto bezpieczne", który otrzymał dofinansowanie w wysokości 58 530,00 zł w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej".

Projekt „Turek – miasto bezpieczne" jest jednym z 37 projektów z całej Polski, które otrzymały dofinansowanie w ramach ww. programu. Z terenu Wielkopolski poza naszym miastem wsparcie uzyskała tylko Gmina Bralin i Miasto Gostyń.

W spotkaniu poza Burmistrzem Miasta Turku, Zdzisławem Czaplą oraz przewodniczącym Rady Miejskiej Turku, Markiem Pańczykiem, uczestniczyli przedstawiciele instytucji zaangażowanych w realizację projektu: mł. insp. Grzegorz Gibaszek – Komendant Powiatowy Policji, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny – Alfred Rajczyk, Dyrektor MOPS – Jadwiga Frasunkiewicz. Na inaugurację przybył także przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, podinsp. Piotr Mania – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu.

Spotkanie rozpoczęło wystąpienie Burmistrza Miasta Turku oraz Komendanta Powiatowego Policji. W kolejnej części spotkania przedstawiono informacje związane z programem „Razem bezpieczniej", a także omówione zostały główne cele i założenia projektu. Uczestnicy dowiedzieli się, że projekt będzie realizowany do końca 2014 r. Realizacja projektu pozwoli na usprawnienie monitoringu, sfinansowanie dodatkowych patroli, a także przeprowadzenie działań profilaktycznych skierowanych do kobiet i seniorów.

Spotkanie podsumował podinsp. Piotr Mania z KWP w Poznaniu, który podkreślił jak ważna i potrzebna jest współpraca pomiędzy Policją, władzami samorządowymi oraz innymi instytucjami na rzecz poprawy bezpieczeństwa środowisk lokalnych.