mieszkacy wdziczni burmistrzowi 7 20141028 1781709242

W mijającej kadencji Samorząd Miejski wybudował lub zmodernizował blisko 40 ulic w Turku. Jedna z nich, a dokładnie ulica Iglasta, wczoraj (27 października 2014 r.) została oddana do użytku. Mieszkańcy przyszli, aby podziękować burmistrzowi Zdzisławowi Czapli za piękną ulicę.

Umowa na opracowanie dokumentacji projektowej ulicy Iglastej zawarta została 3 lipca 2013 roku. Wykonawcą był firma „Projektowanie i budowa dróg" Hieronima Maciejewskiego z Cisewa. W lutym 2014 r. Gmina Miejska Turek uzyskała decyzję o pozwoleniu na budowę, w kwietniu ogłoszony został przetarg na wykonawcę. 15 maja 1014 r. podpisana została umowa w wyłonionym w przetargu wykonawcą, którym było Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o. z Turku. Roboty zakończyły się 15 października 2014 r. W tym czasie wykonane zostały: kanalizacja deszczowa w ulicy i nawierzchnia ulicy Iglastej z kostki brukowej betonowej na długości 200 m, o powierzchni 2 038,61 metrów kwadratowych. Łączny koszt inwestycji to 353 710 złotych, w tym dokumentacja kosztowała 14 760 złotych, roboty budowlane 337 500 złotych i nadzór inwestorski 1 450 zł.

Mieszkańcy przybyli na oddanie do użytku drogi podkreślali, jak ważne dla nich jest to, że mają porządną ulicę. Zresztą, ta inwestycja od początku realizowana była na wniosek mieszkańców Iglastej. Być może właśnie dlatego na otwarciu zaskoczyli wszystkich, kiedy w podziękowaniu wręczyli burmistrzowi Zdzisławowi Czapli piękny bukiet kwiatów. Burmistrz Czapla zauważył, że w minionych czterech latach oddanych było 36 ulic, ale nigdzie nie dziękowano mu kwiatami. W odpowiedzi usłyszał, że na Iglastej mieszkają dobrzy ludzie. Teraz mieszkańcy Iglastej maja nie tylko drogę, ale również parkingu w pobliżu swoich domów.