hala na ukoczeniu 2 20141029 1321793604

Kończy się budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Turku. Nowy budynek jest kilkakrotnie większy od poprzedniej, wyburzonej małej salki gimnastycznej. Teraz uczniowie „Jedynki" będą mieli bardzo dobre warunki do uprawiania sportów oraz świetnie zorganizowane zaplecze socjalne.

Tradycyjnie już burmistrz Zdzisław Czapla wraz z Markiem Pańczykiem, przewodniczącym Rady Miejskiej Turku, doglądali realizowane przez miasto inwestycje. Jedną z nich jest budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1. Powierzchnia zabudowy nowej hali to 1 405,10 metrów kwadratowych, szerokość elewacji frontowej wynosi 53,92 m, wysokość 11,39 m, zaś kubatura hali to 12 000 metrów sześciennych.

Budowa jest już na ukończeniu. W nowej hali dzieci będą uprawiały sporty na najzdrowszej z możliwych nawierzchni do treningów czyli na sportowej podłodze dębowej. Powierzchnia podłogi wynosi 1 072 metry kwadratowe. Tuż przy wejściu na salę jest zaplecze socjalne z łazienkami i szatniami. Hala połączona jest ze szkołą łącznikiem. Co ważne, obiekt został dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych, zarówno poprzez pochylnię dla osób poruszających się na wózkach, jak i windę w łączniku ze szkołą, dzięki której osoby na wózku będą mogły przemieszczać się pomiędzy piętrami szkoły.

Pewne jest to, że jeszcze w tym roku zajęcia wychowania fizycznego i duże szkolne uroczystości w „Jedynce" będą odbywały się w nowej hali.