ddw 6 20141110 1416752132

Aby uczcić 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w Gimnazjum nr 1 już 7 listopada odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy 3c i chór szkolny. Młodzież przypomniała drogę Polski do wolności zakończoną w 1918 r.

Przepiękna recytacja młodych ludzi oraz wzruszająca oprawa muzyczna wywołały w gimnazjalistach chwilę zadumy nad losem naszego kraju. Była to lekcja rozumienia wolności dla współczesnego Polaka.

W apelu uczestniczyli również goście z Ukrainy. Wykonali oni pieśń, która towarzyszyła ich rodakom podczas walk na Majdanie. Na ręce pani dyrektor przekazano ukraińską flagę narodową.

Występ gości dopełnił część artystyczną przygotowaną przez uczniów Gimnazjum nr 1 i uzmysłowił obecnym ogromne znaczenie słowa wolność.