ps 2 20141114 1031100137

W czwartkowe popołudnie, 13 listopada 2014r., dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku spotkały się z turkowską poetką Jadwigą Mariolą Jankowską oraz z regionalnym poetą, malarzem i grafikiem, Lechem Lamentem.

Wszyscy bowiem wiedzą, że pisze On bajki i wiersze dla dzieci i młodzieży, które czytała uczniom pani Mariola Jankowska. Uczniowie z wielką uwagą wysłuchali wierszyków i rymowanych zagadek do poezji Lecha Lamenta obrazowo przedstawianych przez poetkę.

Spotkanie zostało zaaranżowane z okazji ogłoszonego w szkole konkursu na napisanie wiersza o bibliotece szkolnej. Konkurs trwał przez cały październik, który nazywany jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Podczas spotkania został rozstrzygnięty konkurs, który cieszył się w szkole dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodszych, jak i starszych uczniów. Prace ocenione zostały fachowym okiem Lecha Lamenta, który miał trudny wybór wśród tylu ciekawych wierszy. W kategorii wiekowej klas starszych I miejsce zajęła Aleksandra Kąpielska kl. VIc, II miejsce Klaudia Jasiak kl. VIc, a trzecie Aleksandra Szelągowska kl. IVb. Wśród młodszych uczniów zwyciężyła Maja Rembowska z klasy Ib, II miejsce przypadło Gabrysi Mikołajczyk z Id, a III miejsce zajął Eryk Nita kl. Ib. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze, a dodatkową nagrodą było wspólne zdjęcie małych poetów z zaproszonymi gośćmi.