nagroda odebrana w kinie 1 20141120 1507120869

Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 7 w Turku, w dniu 18 listopada 2014r. odbyły wycieczkę do Kina „Tur" na film „Pszczółka Maja".

Bajka ta była nagrodą za wyróżnienie w konkursie „Leśne sprzątanie – śmieci segregowanie", którego organizatorami byli Gmina Miejska Turek, Miejski Dom Kultury w Turku, Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Turku. Przedszkolaki kolejny raz poznały sympatyczną pszczółkę, która pragnie zasmakować wielkich przygód i nie chce mieszkać w ulu. Chce korzystać z tego, co daje piękno łąki, świata. Przez swoją niepokorność i niezależność Maja wpada w tarapaty, ale dzięki wspaniałym przyjaciołom udaje jej się zwycięsko z nich wyjść. Jej postawa i postępowanie pokazują dzieciom, że bycie innym, wcale nie znaczy bycie gorszym.

Dziękujemy organizatorom konkursu „Leśne sprzątanie- śmieci segregowanie" za możliwość poznania nowych przygód małej pszczółki o wielkim sercu.