IMG 5247

Punkt Informacji Turystycznej działający przy Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera po raz drugi został doceniony i otrzymał Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej w kategorii 2-gwiazdkowych Punktów w Wielkopolsce. Dnia 19. 11. 2014 r. w Poznaniu w hotelu „Mercure" odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów na lata 2015-2016. Jest to ogromne wyróżnienie dla Punktu IT, który działa w Turku od 26.05.2012 r.

Do certyfikacji zgłoszono punkty Informacji z całej Wielkopolski.
W kategorii 2-gwiazdkowych punktów IT spełniamy następujące kryteria:
-PIT zlokalizowany w centrum miasta (Ratusz)
-dostępność architektoniczna dla niepełnosprawnych
-dni i godziny otwarcia punktu dostosowane do potrzeb i natężenia ruchu turystycznego
-infokiosk elektroniczny z informacjami o najbliższej okolicy, ponadlokalne i regionalne
-dostępne materiały bezpłatne (foldery, mapy, przewodniki)
-sprzedaż pamiątek oraz wydawnictw.

Weryfikacja w terenie wypadła doskonale, komisja oceniła standard wyposażenia i obsługi centrum informacji turystycznej, na 2 gwiazdki, o czym zaświadcza oficjalny dokument potwierdzający komisyjnie przyznaną kategorię.

Certyfikat odebrał Dyrektor Muzeum Miasta Turku- Bartosz Stachowiak, oraz pracownik Punktu IT- Joanna Markiewicz. Certyfikacja zorganizowana została przez Wielkopolską Organizację Turystyczną przy współudziale finansowym Polskiej Organizacji Turystycznej.

IMG 5228