zyczliwie 3 20141125 1741043970
Pomysł, ten  zrodził się ze sprzeciwu wobec ordynarności otaczającego nas świata. Data 21 listopada jest dobra jak każda inna – życzliwym trzeba być przecież codziennie. Dlatego gimnazjaliści „Dwójki” zaprosili wszystkich do przyłączenia się do akcji i podtrzymania najdłuższej tradycji na świecie – tradycji życzliwości.

Z tej okazji ogłoszony został plebiscyt na najsympatyczniejszą koleżankę i najsympatyczniejszego kolegę „ON jest OK, ONA jest OK”. Propozycje kandydatów do plebiscytu spływały cały dzień do opiekunów Samorządu Uczniowskiego, a wyniki zostały ogłoszone po długiej przerwie i umieszczone w gablocie samorządu.

Dodatkowo, każdy uczeń mógł zdobyć „uśmiechniętą buźkę” – czyli symbol życzliwości od nauczyciela. Każdy nauczyciel miał tylko dwie „buźki” do rozdania, więc przyznane zostały wyjątkowo życzliwym uczniom.

Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli Dzień Życzliwości upłynął w atmosferze uśmiechu i wzajemnej sympatii, która towarzyszy nie tylko od święta, ale i na co dzień.

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękują.