miranda

Po piątkowym pożarze w „Mirandzie” władze Spółki przystąpiły do intensywnych prac mających na celu przywrócenie pełnej sprawności funkcjonowania firmy. O tym m.in. i kolejnych wspólnych działaniach rozmawiały władze „Mirandy” Sp. z o.o. z Burmistrzem Miasta Turku.

Zarząd Spółki poinformował, że już od poniedziałku 24 listopada przedsiębiorstwo pracuje, choć w ograniczonym zakresie. Władze „Mirandy” utrzymują stały kontakt z rodzinami ofiar tragedii i z poszkodowanymi pracownikami.

Zarządzający Spółką zwrócili się z wnioskiem o zastosowanie wobec firmy ulg w podatku od nieruchomości oraz zaproponowały wspólne wystąpienie związane z włączeniem „Mirandy” do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zdzisław Czapla Burmistrz Miasta zaakceptował i wsparł propozycję Spółki. Podjęte zostaną wspólne działania. Burmistrz zaproponował także pomoc pracownikom i rodzinom poszkodowanych w katastrofie osób.

Władze Spółki i Burmistrz Czapla w związku z skomplikowana sytuacją „Mirandy” będą pozostawiać w ciągłym kontakcie.