wmw 4 20141222 1317301744

Dnia 17 grudnia 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Turku odbył się Wieczór Mikołajkowo – Wigilijny dla dzieci z klas integracyjnych i stowarzyszenia.

Uroczystość została przygotowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nauczania Integracyjnego Dzieci i Młodzieży i Szkołę Podstawową nr 5 w Turku. W wieczorze gościnnie udział brały dzieci z grupy integracyjnej z Przedszkola Samorządowego nr 5 w Turku.

W atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wprowadziły wszystkich jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klasy: IVd, Va, VI b, VI c i VI a. Uczniów przygotowały panie: Urszula Mosiężna, Małgorzata Dziurdzińska i Agnieszka Piąstka. Następnie zostały złożone życzenia świąteczne przez pana burmistrza Romualda Antosika, panią dyrektor Zdzisławę Koślę oraz panią Elżbietę Trawczyńską, prezesa stowarzyszenia.

Po uroczystości wszystkich uczestników spotkania zaproszono do stołówki szkolnej, gdzie zgodnie z tradycją zasiedli do świątecznego stołu. Dużo radości dostarczył dzieciom długo oczekiwany Mikołaj. Radość i zachwyt były ogromne, największy jednak wśród najmłodszych milusińskich z przedszkola. Każdy uczestnik otrzymał z rąk Mikołaja paczkę
z prezentami.

Wieczór Mikołajkowo – Wigilijny został przygotowany przy współudziale nauczycieli, rodziców oraz pomocy wolontariuszy. Wszystkim zaangażowanym osobom prezes stowarzyszenia – Elżbieta Trawczyńska i Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 bardzo dziękuje.