pozary 2 20150127 1768806563

W minioną sobotę, 24 stycznia 2015 r. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku odbyły się miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” dla szkół.

W kategorii gimnazjów miasto było reprezentowane przez Gimnazjum nr 1 i nr 2. Z „Jedynki” udział wzięli uczniowie klas drugich i trzecich: Krzysztof Bącała – III c, Klaudia Człapa II d, Wiktoria Kowalczyk II d i Patrycja Gawron II c. Młodzież rozwiązywała test składający się z 25 pytań dotyczących: przyczyn powstawania pożarów, sposobów ich zapobiegania, sprzętu ratowniczo-gaśniczego, urządzeń przeciwpożarowych, zasad ewakuacji ludzi i udzielania pierwszej pomocy, organizacji i historii OSP oraz zadań ochrony przeciwpożarowej w Polsce.

Zwycięzcą eliminacji miejskich w kategorii szkół gimnazjalnych został uczeń Gimnazjum nr 1 - Krzysztof Bącała. II i III miejsce też „należało” do uczniów tej samej szkoły: Klaudii Człapy i Patrycji Gawron. Zwycięska „trójka” będzie reprezentowała miasto w eliminacjach powiatowych.

{joomplucat:885 limit=2}