wypiewali festiwalowy awans 20150127 1773954317

W miniony weekend w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie odbyły się eliminacje wstępne 34 Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Dwoje młodych turkowian zakwalifikowało się do dalszych eliminacji.

W przesłuchaniach konkursowych brało udział 103 wykonawców z powiatów: konińskiego, słupeckiego, tureckiego i kolskiego. Gimnazjum nr 1 w Turku reprezentowało czterech wokalistów: Aleksandra Winiarska, Klaudia Filipiak, Weronika Janiak oraz Michał Zieliński. Gimnazjaliści zaprezentowali wysoki poziom artystyczny, śpiewając piosenki z repertuaru znanych polskich artystów. Po przesłuchaniu wszystkich wykonawców jury postanowiło zakwalifikować 26 osób do finału, który poprzedzać będą warsztaty wokalne prowadzone przez warszawską grupę „Voice and more", prowadzącą zajęcia artystyczne, promującą wokalistów, produkcje muzyczne oraz idee pięknego, zdrowego śpiewu w różnych stylach.
W finale tego festiwalu Gimnazjum nr 1 reprezentować będą dwie osoby: Weronika Janiak i Michał Zieliński. Gratulujemy wokalistom takiego wyróżnienia i życzymy powodzenia w finale.