nowe drogi

Ruszyły prace przy budowie dróg w rejonie ulic: Folwarcznej, Kazimierza Wielkiego, Osiedle Uniejowskie i Wschodniej w Turku. Inwestycja w połowie jest dofinansowywana z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Wniosek Miasta Turek, dotyczący budowy wymienionych ulic, jesienią ubiegłego roku znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej konkursu na budowę dróg w Województwie Wielkopolskim, w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój, czyli tak zwanej „schetynówki”. Projekt pod nazwą „Zespolenie układu dróg gminnych położonych w południowej części miasta Turku z drogą powiatową nr 4539P i drogą krajową nr 72” zakładał budowę ulic i jednego ronda oraz remonty już istniejących chodników.

W wyniku przetargu wykonawcą prac zostało Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o., które już weszło na teren budowy. Wybudowane zostaną ulice: Os. Uniejowskie, Folwarczna, fragment ulicy Wschodniej i odcinek łączący ul. Królowej Jadwigi z Uniejowską oraz rondo na skrzyżowaniu ulic: Królowej Jadwigi, Kazimierza Wielkiego i odcinka drogi do ul. Uniejowskiej. Ponadto wyremontowane zostaną chodniki na ulicach: Racławickiej, Kazimierza Wielkiego, Mieszka I i Pl. Zawiszy Czarnego.

Zakończenie robót planowane jest na jesień tego roku. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 3,3 mln złotych.