50 5 20150327 1760522643

We wtorek, 24 marca siedem par małżeńskich z Miasta Turku i z terenu Gminy Turek wzięło udział w uroczystości 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego.

Uroczystość tradycyjnie odbywała się w restauracji „69”. Burmistrz Romuald Antosik i wójt Karol Mikołajczyk, w towarzystwie Henryka Kacprzaka – w-ce przewodniczącego Rady Miejskiej oraz Bogumiły Burszewskiej, kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Turku, wręczał jubilatom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, przyznane przez Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego. Odznaczenia za pięćdziesięciolecie związku małżeńskiego otrzymali: Danuta i Henryk Jafrowie, Mirosława i Eugeniusz Kałużni, Jadwiga i Kazimierz Kroszczyńscy, Maria i Stanisław Łukasikowie, Marianna i Antoni Matusiakowie, Wiesława i Jan Sękowie oraz Stanisława i Włodzimierz Sobczakowie. Zebrani złożyli jubilatom życzenia i wznieśli toast. 50 lat to ponad: 600 miesięcy, 2 600 tygodni i 18 000 dni w związku z tym Szanownym Jubilatom gratulujemy i życzymy zdrowia oraz wielu radosnych dni spędzonych w kręgu swoich bliskich.