Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
zdobyli sze medali 3 20150415 1972981884

W dniu 11 kwietnia 2015 r. we Wrocławiu - Kobierzyce odbył się V Międzynarodowy Turniej Kyokushin Karate z udziałem kilkunastu krajów europy zachodniej i centralnej oraz ponad 30 najlepszych klubów karate w Polsce (IK0, KAN, PFKK, PZK, PFSK, Shidokan), w tym zaproszona do udziału reprezentacja Klubu Sportów i Sztuk Walk sekcja Kyokushin Karate z Turku, Malanowa i Tuliszkowa.

Na starcie międzynarodowych zmagań stanęło ponad 460 zawodników w konkurencji full kontakt kumite, która została rozegrana na czterech pełnowymiarowych matach. Skromna szesnastoosobowa reprezentacja naszego regionu wywalczyła sześć miejsc na podium, zdobywając jedno złoto i dwa srebra oraz cztery brązowe medale. Złoto wywalczyła Paulina Zwolińska, srebro Gabriela Kolenda i Igor Gotter, brąz Weronika Mikosik, Adrianna Kolenda i Hubert Wasilewski. Wywalczyć medal nie było łatwo, gdyż w kategorii wagowej starowało od 50 do 40 zawodników, co wiązało się ze stoczeniem 4 walk, aby trafić do strefy medalowej. Dobrze wypadli karatecy Jakub Orligóra, Emila Hubar, Patrycja Będkowska, Dominik Bilkowski, którzy wygrali po dwa i trzy pojedynki. Na dalszych pozycjach znaleźli się ponadto Szymon Lewandowski, Kacper Grześkiewicz, Gabriel Skierski, Norbert Piechota, Marcel Rosiak, Natalia Pietrzak. W nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej nasi zawodnicy wywalczyli 3-4 miejsce.

Turkowski klub nie wystawił swoich wszystkich najlepszych zawodników w tych zawodach z uwagi na zbliżające się w kwietniu Mistrzostwa Polski Kyokushin Full Kontakt. Mimo tego start młodych turkowian trenujących pod opieką Dariusza Jasiakiewicza, Kamila Więcławka i Daniela Pakuły, należy uważać za sukces. Działalność Klubu Sportów i Sztuk Walk jest dofinansowywana przez Burmistrza Miasta Turku.

{joomplucat:978 limit=8|columns=4}