polska w legendzie 7 20150525 1473938898

Kontynuując tradycję promowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, gimnazjalistki z „Jedynki" tym razem zawitały w gościnnych murach biblioteki Szkoły Podstawowej nr 1. Podobnie jak poprzednio, czytane były wspólnie legendy różnych regionów Polski.

Dużą atrakcją były przygotowane przez uczniów ilustracje związane tematycznie z wybranymi legendami. Młodzi czytelnicy, przed przeczytaniem legendy, musieli znaleźć na mapie Polski region, który został w niej przedstawiony.
Inicjatorką spotkania była Aneta Dziura z Gimnazjum nr 1 w Turku. Prowadząca, Elżbieta Nowak, opowiedziała nam ciekawostki związane z opisywanymi regionami. Na zakończenie wszyscy obejrzeli wystawę książek o legendach baśniowych i podaniach, które są ściśle związane z kulturą i obyczajami naszego kraju.