woz straacki najwiksz atrakcj 5 20150525 1855945080

Cóż to się nie działo 22 maja 2015 r., kiedy Przedszkole Samorządowe nr 5 gościło strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku.

Dzieci miały okazję dokładnie przyjrzeć się wozowi strażackiemu i jego wyposażeniu. Skorzystały też z okazji, aby posiedzieć chwilkę w kabinie samochodu, przymierzyć hełm strażaka, ale przede wszystkim sami mogli „gasić" pożar i poczuć się prawdziwym strażakiem. Włączony sygnał świetlny i dźwiękowy czyli „strażacka syrena" wywołał okrzyki zachwytu wśród przedszkolaków. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem tej wizyty, choć strażacy w Przedszkolu nr 5 gościli już po raz drugi w tym roku szkolnym, w ramach realizowanego przez przedszkole projektu edukacyjnego „Strażak". W podziękowaniu dzieci wręczyły swoim gościom kwiaty, własnoręcznie wykonany kolaż nt. „Strażacy w akcji" oraz laurkę.