29030
Wszystkich miłośników kina zapraszamy na kolejne spotkanie Bibliotecznego Klubu Filmowego. Tym razem zobaczyć będzie można zobaczyć dramat Wojciecha Smarzowskiego pt. „Róża".

Okrutna powojenna rzeczywistość i dwoje ludzi – Tadeusz – dawny żołnierz AK oraz Róża – wdowa po niemieckim partyzancie starają się odnaleźć w obecnym otoczeniu. Brutalny los wojny nie oszczędzał bohaterów. Każdy z nich stracił coś cennego.
Na tle scenerii wyniszczonej przez batalie wojenną między bohaterami, którzy pochodzą z odmiennych światów rodzi się uczucie. Czy jest ono możliwe...? Przekonać można się oglądając produkcje w całości. Dlatego jeśli ktoś nie ma planów na wtorkowe oraz środowe popołudnie serdecznie zapraszamy na godz. 17.00 do Sali Konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku, ul. Dworcowa 5. Film tradycyjnie zostanie poprzedzony prelekcją dotyczącą historii tamtego okresu.
Materiał Prasowy MBP