krokus w biaym dunajcu 1 20150703 1266139290

W dniach od 25 czerwca do 1 lipca 2015 r. członkowie Turkowskiego Stowarzyszenia Klubu Abstynenta KROKUS realizowali program terapeutyczny dla osób uzależnionych i współuzależnionych, na obozie w Białym Dunajcu.

Obóz terapeutyczny, Jubileuszowy – 20, został zorganizowany w ramach zadania publicznego pod nazwą „Ochrona zdrowia – przeciwdziałanie alkoholizmowi", dzięki dotacji Burmistrza Miasta Turku. Do realizacji programu terapeutycznego w 2015 roku przystąpiło 16 osób, mieszkańców naszego miasta. Uczestnicy obozu to osoby uzależnione i współuzależnione od alkoholu. Programy realizowane na tego typu obozach to sprawdzona forma realizacji wyjścia z uzależnienia.

Uczestnicy obozu terapeutycznego z ogromnym zaangażowaniem realizowali program prowadzony przez Certyfikowanego Specjalistę Psychoterapii Uzależnień, Mariolę Nawrocką. Miła i serdeczna atmosfera oraz górski klimat były dodatkowym bodźcem do owocnej pracy terapeutycznej i edukacyjnej.

Zarząd Turkowskiego Stowarzyszenia Klubu Abstynenta KROKUS: prezes Krzysztof Poturała, skarbnik Krzysztof Szczeciński i sekretarz Michał Światowski, składa serdeczne podziękowania Burmistrzowi Miasta Turku za wsparcie finansowe przedsięwzięcia. Realizacja tego typu zadań bez udziału finansowego Burmistrza Miasta byłaby niemożliwa.