nordic i joga 3 20150730 1522932534
Weekend, 18 i 19 lipca 2015 r., odbyły się kolejne wydarzenia związane z Kampanią „Ciąża bez alkoholu" w naszym mieście dla mieszkańców miasta Turek i powiatu tureckiego, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet w ciąży.

W sobotę 18 lipca 2015 r. na stadionie 1000-lecia spotkali się początkujący adepci nordic walking wraz z kobietami w ciąży, aby poznać podstawowe zasady prawidłowego chodzenia „na kijkach" , które w dostępny sposób przekazał instruktor Dariusz Walaszek.

Kolejnego dnia, czyli w niedzielę, 19 lipca, pod okiem Dariusza Walaszka i instruktorki Doroty Dragwa uczestnicy mieli okazję poznać w pigułce dobrodziejstwa jogi w wersji light czyli lekkiej, odpowiedniej dla kobiet w ciąży i nieco bardziej zaawansowanej dla pozostałych osób. Wszyscy uczestniczący otrzymali broszkę symbolizującą „Ciążę bez alkoholu", a kobiety w ciąży otrzymały materiały edukacyjne i promocyjne od firm i instytucji wspierających to wydarzenie.

Zajęcia z nordic walking i jogi dla początkujących oraz kobiet w ciąży zorganizowali: Burmistrz Miasta Turek, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Samorząd Mieszkańców Osiedla nr 2 w Turku, Dariusz Walaszek oraz Dragwa Yjoga. Patronatem medialnym objęły nas portale Turek.net.pl oraz iturek.net.
Sponsorami byli: PIDO Sklep dla Maluchów Turek, Firma MG Baby Felicki Przemysław właściciel marki MAMBaby, Firma DermaProfil Sp. z o.o. producent CutisHelp MIMI - aktywne emolienty, Prywatna Szkoła Rodzenia „Mama, Tata i Ja" Ewa Groncik , Iwona Malinowska, FEMINA Indywidualna Praktyka Położnej Środowiskowej Małgorzata Antonów.