95 rocznica cudu nad wis 9 20150818 1472950926

15 sierpnia mieszkańcy Turku i powiatu tureckiego, władze samorządowe, przedstawiciele ugrupowań politycznych i organizacji pozarządowych, reprezentanci instytucji i placówek oświatowych uczcili 95. rocznicę „Cudu nad Wisłą" i Święto Wojska Polskiego.

Tegoroczne obchody rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod tablicą znajdującą się na budynku miejskiego muzeum, następnie odprawiona została msza święta celebrowana w kościele NSPJ, którą odprawił proboszcz parafii ks. Marek Kasik.
Zaraz po mszy uczestnicy obchodów, przy akompaniamencie orkiestry dętej OSP w Turku, przemaszerowali do Parku Miejskiego im. Ż. Składkowskiej, gdzie pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyła się część patriotyczna uroczystości. Wystąpienie okolicznościowe wygłosił starosta Mariusz Seńko. Następnie głos zabrała pani Danuta Chmielewska członek terenowego Koła Związku Sybiraków, która opowiedziała o swoim ojcu - ułanie. Na zakończenie, pod popiersiem Marszałka Piłsudskiego złożono kwiaty i wieńce.