wbr2014

Nie wszyscy wiedzą, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku zdobyła niedawno tytuł TEMPLUM LIBRI za serię wydawniczą Bibliotheca Turcoviana.

Tytuł ten nadawany jest przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. To nie lada wyróżnienie w skali całego województwa, bowiem na jego obszarze znajduje się – jak podaje serwis Biblioteki Narodowej aż 700 bibliotek. Jak mówi Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu wydawana przez naszą bibliotekę seria wydawnicza jest idealna do tworzenia kolekcji materiałów dotyczących Wielkopolski, które tworzą nasze dziedzictwo regionalno – kulturowe. Tym bardziej gratulujemy, że praca i zaangażowanie pracowników biblioteki zostały docenione. Warto nadmienić także, że nasza biblioteka włączyła się do projektu: Cyfrowe Regionalia – Wielkopolska, który ma na celu poprawę dostępu do kultury oraz uczestnictwa w życiu kulturalnym na terenach wiejskich i wiejsko – miejskich poprzez modernizację i budowę infrastruktury bibliotecznej oraz digitalizację zasobów polskich muzeów, bibliotek i archiwów. Jako wydawca książek Miejska Biblioteka Publiczna zgłosiła do projektu 10 tytułów książek wydanych w serii „Bibliotheca Turcoviana", których nakład został wyczerpany lub jest już na wyczerpaniu.