Nowe warunki zapisów do przedszkoli

pit

Gmina Miejska Turek chce ułatwić zapisy dzieci do swoich przedszkoli rodzicom mieszkającym, a nie zameldowanym w Turku. Teraz fakt zamieszkania tutaj będą oni mogli poświadczyć kserokopią PIT-u.

1 marca ruszy nabór dzieci do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miejską Turek. Dla większości osób kryteria przyjęć dzieci nie zmienią się. Tradycyjnie, najważniejszym warunkiem przyjęcia dziecka do miejskiego przedszkola jest jego zameldowanie na terenie miasta. Są jednak osoby, które w Turku mieszkają, pracują, płacą podatki, ale nie są zameldowane. Do tej pory miały one trudniejszą drogę do zapisania dziecka do przedszkola. Władze miasta chcą to teraz zmienić.

Dlatego wprowadzono dla tych osób możliwość poświadczania faktu zamieszkania w Turku roczną deklaracją podatkową. W dokumencie tym bowiem trzeba wskazać aktualny adres zamieszkania. Jeśli jest to adres turkowski, nie ma przeszkód, by dzieci takiej osoby mogły zostać zapisane do miejskiego przedszkola.
Oczywiście, nie
chodzi o pokazywanie w przedszkolach całego PIT-u, a jedynie kserokopii jego pierwszej strony, gdzie podaje się wyłącznie dane osobowe. Można posłużyć się deklaracją tegoroczną lub z roku ubiegłego.

Samorząd miasta Turku przygotował na rok szkolny 2013/2014 podobną do ubiegłorocznej liczbę miejsc w przedszkolach. Problem z zapisami nie powinny zatem mieć dzieci 5- i 6-letnie, dla których będzie to ostatni rok przedszkolny przed pójściem do szkoły we wrześniu 2014 roku.

dlainvestora

banner EEA