konkurs historyczny dzieje turku 2 20151130 1819966110

W Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, 27 listopada 2015 r. odbył się konkurs historyczny pt. „Dzieje Turku", skierowany do uczniów gimnazjów z terenu miasta Turek.

Do konkursu przystąpiło 16 uczniów. Zakres tematyczny konkursu obejmował okres od średniowiecza do współczesności. Test składał się z 30 pytań otwartych i zamkniętych. Maksymalna liczba punktów jaką można było uzyskać, wynosiła 65. Uczniowie mieli 60 minut na rozwiązanie testu. Podczas kiedy komisja konkursowa udała się na obrady, uczestnicy mieli okazję obejrzeć filmy archiwalne o naszym mieście, m.in. „Historie turkowskie, filmy archiwalne KWB Adamów z lat 60-tych „Tureckie strony" oraz filmy nakręcone przez Amatorski Klub Filmowy „Kalejdoskop".

Jury w składzie: Katarzyna Kasprzak i Karolina Wójtowicz – historycy Muzeum Miasta Turku oraz Bartosz Stachowiak – dyrektor Muzeum, dokonało oceny testów i zgodnie z regulaminem postanowiło przyznać nagrody za pierwsze trzy miejsca. Pierwsze miejsce przypadło uczniowi Gimnazjum nr 1 – Maciejowi Wichrowskiemu, który uzyskał 40,5 pkt. (opiekun Beata Grzelka). Drugie miejsce zdobyła uczennica Gimnazjum nr 2 – Natalia Borowczyk, uzyskując 34,5 pkt. (opiekun Anna Maćczak). Trzecie miejsce zdobyła uczennica Gimnazjum nr 2 – Weronika Poszwa uzyskując 34 pkt. (opiekun Anna Maćczak).

Organizatorzy wszystkim uczestnikom dziękują za przybycie, nauczycielom historii za pomoc w przygotowywaniu uczniów, a zwycięzcom życzą dalszych sukcesów.