Plac Wojska Polskiego 1, 62-700 Turek
(przy Muzeum Miasta Turku im. J. Mehoffera)
www.muzeum.turek.pl

PIT czynny w godzinach:
wtorek - piątek od 8.00 do 18.30
sobota - niedziela od 10.00 do 14.00

IMG 1986

Punkt Informacji Turystycznej w Turku rozpoczął swoją działalność 26.05.2012 roku w przebudowanym gmachu Muzeum Rzemiosła Tkackiego.

Do głównych zadań Punktu należy udzielanie kompleksowych informacji o:
  • Turku i okolicach
  • imprezach kulturalnych, cyklicznych, sportowych odbywających się w Turku i okolicach
  • konkursach, wystawach organizowanych przez Muzeum Rzemiosła Tkackiego
Punkt prowadzi również sprzedaż wydawnictw związanych z naszym regionem, monet z wizerunkiem Józefa Mehoffera, wydawnictw turystycznych (mapy, przewodniki turystyczne).

PUNKT INF. TUR. 5

Punkt Informacji Turystycznej działający przy Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku otrzymał Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej w kategorii 2-gwiazdkowych Punktów w Wielkopolsce na okres 2013-2014. Jest to ogromne wyróżnienie dla Punktu IT, który to w naszym mieście działa stosunkowo krótko.

Komisja Certyfikacyjna oceniła standard wyposażenia i obsługi centrum informacji turystycznej na 2 gwiazdki, o czym zaświadcza oficjalny dokument potwierdzający komisyjnie przyznaną kategorię.