1. Józef Piłsudski
Uchwała Rady Miejskiej Turku z dnia 18.III.1930r.

2. Felicjan Sławoj Składkowski
Uchwała Rady Miejskiej Turku z dnia 18.III.1930r.

3. Józef Mehoffer
Uchwała Rady Miejskiej Turku z dnia 14.IX.1936r.

4. Marian Cieplak
Uchwała Rady Miejskiej Turku nr XII/80/91 z dnia 25.IV.1991r.
ur. 9.01.1893r., dyrektor Gimnazjum i Liceum w Turku w latach 1932-1936, wybitnie zasłużony w działalności na rzecz turkowskiego szkolnictwa średniego. Wysunął projekt budowy nowego gmachu szkolnego. Przyczynił się do tego, że gimnazjum miało pierwszorzędne kadry nauczycielskie i duże osiągnięcia w nauczaniu i wychowaniu młodzieży.

5. Lech Wałęsa
Uchwała Rady Miejskiej Turku nr XII/80/91 z dnia 25.IV.1991r.
Prezydent Rzeczypospolitej Polski w latach 1990 – 1995. Zasłużony za wkład w demokratyczne przemiany w kraju i w Europie, polegające na likwidacji totalitarnego systemu komunistycznego oraz otwarciu Polski na świat.

6. Antoni Kawecki
Uchwała Rady Miejskiej Turku nr XII/80/91 z dnia 25.IV.1991r.
Burmistrz Miasta Turku w latach 1936 – 1939. Przyczynił się do poprawy warunków życia mieszkańców i rozbudowy miasta o takie obiekty jak gmach gimnazjum, Dom Strzelca, dom parafialny, park miejski, Spółdzielnia Pracy „Tkacz". Autor książki pt. „Jak ochronić ludzkość przed samozagładą atomową i ekologiczną, zbudować trwały pokój oraz dobrobyt dla wszystkich ludzi zamieszkujących naszą planetę".

7. Ksiądz Pastor Leon Sachs
Uchwała Rady Miejskiej Turku nr XII/80/91 z dnia 25.IV.1991r.
Proboszcz Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Turku w latach 1913 – 1939 i 1945 – 1947. Działał na polu parafialnym, kościelnym i społecznym. Internowany podczas pierwszej wojny światowej, następnie członek Komitetu Obywatelskiego. W latach dwudziestych wraz z innymi osobami założył Chrześcijańskie Stowarzyszenie Spożywcze. Pełnił także funkcję inspektora szkolnego. W latach trzydziestych inspirował budowę domu opieki.

8. Ojciec Święty Jan Paweł II
Uchwała Rady Miejskiej Turku nr X/118/99 z dnia 31.VIII.1999r.
Jako człowiek, osoba duchowna, patriota, nauczyciel i wychowawca, obywatel świata oraz nieprzejednany orędownik prawdy w życiu prywatnym i publicznym, może stanowić wzór do naśladowania dla młodych pokoleń Polaków. Swoją działalnością sprawił, że jako mieszkańcy Turku możemy budować Polskę w pełni demokratyczną, samorządową, w której sami będziemy odpowiedzialni za przyszłość naszego miasta.

9. błog. Ksiądz Dominik Jędrzejewski
Uchwała Rady Miejskiej Turku nr XXX/321/01 z dnia 26.VI.2001r.
Jeden z największych przyjaciół ludzi, turkowian i Polski.
W 1920r. rozpoczął pracę duszpasterską jako prefekt szkół średnich w Turku: Gimnazjum Męskiego i Gimnazjum Żeńskiego. Jako członek zarządów Powiatowego Czerwonego Krzyża, Komisji Rewizyjnej Powiatowego Komitetu Rady Obrony Państwa oraz Towarzystwa Szkolnego niósł pomoc materialną niezamożnym uczniom szkół średnich w mieście. Był członkiem zarządu Koła Przyjaciół Harcerstwa. Ze względu na trudną sytuację finansową Gimnazjum Żeńskiego zrzekł się w roku szkolnym 1922/23 części przysługujących mu poborów zachęcając tym samym pozostałych nauczycieli do rezygnacji z części zarobków. Dzięki Jego staraniom w 1925r. otwarto w Turku bibliotekę publiczną. Zajmował się także działalnością charytatywną poprzez organizowanie pomocy materialnej i lekarskiej dla niezamożnych mieszkańców w tym starców, kalekich, sierot i bezrobotnych. Organizował zbiórki żywności i odzieży, kwesty uliczne, prowadził bezpłatną stołówkę. Niekwestionowany autorytet, który nigdy nie zawiódł w potrzebie, przykład człowieka godny naśladowania.

10. Roch Rupniewski
Uchwała Rady Miejskiej Turku nr XXX/322/01 z dnia 26.VI.2001r.
ur. w 1802 r. w Turku. Walczył o niepodległość ojczyzny, między innymi we wszystkich ważniejszych bitwach powstania listopadowego. Za udział w powstaniu skazany przez władze carskie na karę śmierci i konfiskatę majątku. Jako emisariusz wracał do kraju by organizować walkę z zaborcami. Postać ta niewątpliwie może stanowić dobry przykład i wzór do naśladowania dla młodych pokoleń Polaków, mieszkańców Turku.

11. Henryk Henoch Glicenstein
Uchwała Rady Miejskiej Turku nr XXX/323/01 z dnia 26.VI.2001r.
Polak pochodzenia żydowskiego, artysta malarz i rzeźbiarz, człowiek zakochany w Turku, o znakomitym życiorysie i kryształowym charakterze. Wielce utalentowany, w swojej twórczości zawsze podkreślał, że wywodzi się z Polski i z Turku. Człowiek posiadający ogromne uznanie i niekwestionowany autorytet, który może i dziś być przykładem godnym naśladowania i którym zawsze Turek może się poszczycić.