karta TKDR

Kto może otrzymać Turkowską Kartę Dużej Rodziny.
Turkowską Kartę Dużej Rodziny otrzymuje każdy uprawniony członek rodziny wielodzietnej składającej się z rodziców/opiekunów prawnych zamieszkujących na terenie miasta Turku mających na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia (lub do ukończenia 25 roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się lub studiuje), zaś w przypadku dzieci niepełnosprawnych bez ograniczenia wieku pozostających pod opieką rodzica.

Miejsce złożenia wniosku o wydanie Turkowskiej Karty Dużej Rodziny.
W celu otrzymania Karty dla uprawnionych członków rodziny, rodzic/opiekun prawny składa w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Turku, ul. Kaliska 59 wniosek. Do złożenia wniosku niezbędne jest okazanie dowodu osobistego. Rozpatrzenie wniosku oraz wydanie Turkowskiej Karty Dużej Rodziny następuje w ciągu 30 dni od daty złożenia wniosku. Każdy z małżonków jest uprawniony do złożenia wniosku o wydanie Turkowskiej Karty Dużej Rodziny dla współmałżonka.

Miejsce pobrania wniosku o wydanie Turkowskiej Karty Dużej Rodziny.
Wniosek jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Turku pod adresem www.miastoturek.pl, w Burze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Turku, ul. Kaliska 59 oraz Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Turku, pokój 120.

Jakie dokumenty należy dołączyć a jakie przedstawić do wglądu przy składaniu wniosku o wydanie Turkowskiej Karty Dużej Rodziny.
Do wniosku należy załączyć zaświadczenie lub oświadczenie potwierdzające kontynuowanie nauki przez dzieci powyżej 18-go roku życia, a także przedstawić do wglądu:
1) w przypadku rodziców/opiekunów prawnych – dowód tożsamości ze zdjęciem,
2) w przypadku dzieci – akt urodzenia, aktualną legitymację szkolną,
3) w przypadku studentów – aktualną legitymację studencką,
4) w przypadku rodziny zastępczej postanowienie Sądu o ustanowieniu rodziny zastępczej,
5) w przypadku opiekuna prawnego – oryginał postanowienia sądu o ustanowieniu opieki prawnej nad dzieckiem,
6) w przypadku rodzin z dzieckiem/ dziećmi niepełnosprawnym(i) powyżej 18-go roku życia – oryginał orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności lub całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji.

Na jaki okres wydawana jest Turkowska Karta Dużej Rodziny.
Turkowska Karta Dużej Rodziny wydawana jest na okres jednego roku.