English German Polish

tkdrin 20140701 1238536719

Dnia 26 czerwca 2014 r., w Miejskim Domu Kultury w Turku odbyła się Gala Inaugurująca Program „Turkowska Karta Dużej Rodziny”, podczas której uroczyście wręczono pierwsze karty członkom rodzin wielodzietnych i podpisano deklaracje oraz porozumienia z podmiotami przystępującymi do programu.


Tuż po 16.00 galę rozpoczęła prowadząca Aneta Łukaszewska, która powitała pierwsze rodziny wielodzietne, przedsiębiorców i dyrektorów jednostek organizacyjnych miasta oraz zaproszonych gości w osobach: Burmistrza Miasta Zdzisława Czapli, Przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Pańczyka, Radnego Dariusza Kowalczyka, Kierownika Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Ewę Muszyńską i Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Jadwigę Frasunkiewicz.

Na wstępie głos zabrał gospodarz Gali - Zdzisław Czapla, który przywitał wszystkich gości i powiedział jak wielką wartość dla niego samego i społeczeństwa ma rodzina.

Rodzina to dla większości z nas wielka wartości. Dzięki więzom rodzinnym pokonujemy przeciwności, w rodzinie znajdujemy oparcie, ciepło i zrozumienie. I chociaż bycie rodzicom zmienia nasze życie i wiąże się z wyzwaniami i wyrzeczeniami, to dzieci są ogromną radością  i źródłem życiowej satysfakcji. Każdy rodzic wie, że wychowanie dzieci to nie tylko wielka odpowiedzialność, ale i ciężka praca. I do tego bardzo kosztowna. Im więcej dzieci, tym więcej radości ale i tym większe wydatki i większy wysiłek organizacyjny.”

W dalszej części Burmistrz przypomniał o działaniach edukacyjnych, kulturalnych i rekreacyjnych prowadzonych od lat na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży. Następnie przedstawił nowe działanie, które jest ważnym krokiem i ukłonem w stronę rodzin wielodzietnych.

Później zgromadzeni goście mogli obejrzeć krótkometrażowy film przygotowany przez uczniów Gimnazjum nr 2, którzy odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 6 im. Kubusia Puchatka, aby dowiedzieć się czym dla najmłodszych turowian jest rodzina i jak w obecnych czasach funkcjonuje.

Tuż po odegranej prezentacji multimedialnej nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, zorganizowanego w ramach programu, pt. „Szczęśliwa Rodzina”. Konkurs zorganizowany w ramach programu „Turkowska karta Dużej Rodziny” skierowany był do uczniów miejskich szkół podstawowych z podziałem na dwie kategorie wiekowe: Klasy I-III, Klasy IV-VI.

W pierwszej kategorii zwyciężyła praca Bartosza Dąbka (klasa II a, Szkoła Podstawowa Nr 4). Ponadto wyróżniono prace Aleksandry Gomułki (klasa III d, Szkoła Podstawowa Nr 5) i Marceliny Woźniak (klasa II b, Szkoła Podstawowa Nr 5). W drugiej kategorii jako najlepsza wybrana została praca Kacpra Krzyżostaniaka (klasa V a, Szkoła Podstawowa Nr 4) oraz wyróżniono obrazy Martyny Marciniak (klasa V c, Szkoła Podstawowa Nr 5) i Szymon a Mielczarka (klasa IV b, Szkoła Podstawowa Nr 4).

Tuż po wręczeniu nagród rozpoczęła się główna i oczekiwana część Gali podczas której Burmistrz Miasta wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej wręczyli wszystkim członkom pięciu pierwszych rodzin wielodzietnych, którzy złożyli wnioski do Urzędu Miejskiego w Turku, Turkowskie Karty Dużej Rodziny. Karty zostały wręczone wręczono rodzinom: Kubiaków, Zgodów, Janczaków, Frontczaków i Zielieńskich.

Na zakończenie Gali inaugurującej program „Turkowskiej Karty Dużej Rodziny” doszło do podpisania deklaracji współpracy w zakresie realizacji programu z jednostkami organizacyjnymi Gminy Miejskiej Turek, tj.: Miejskim Domem Kultury, Muzeum Miasta Turku, Miejską Biblioteką Publiczną oraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, a także podpisanie porozumień z przedsiębiorcami, którzy jako pierwsi przystąpili do programu.:
- P.H.U. ,”Pinus” Tadeusz Pisula – Pana Tadeusza Pisulę reprezentowała Pani Magdalena Tomczyk,
- Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe ,”Stars” Sp. z o.o. – z Panią Magdaleną Tomczyk,
- Kancelaria Prawno Finansowa MAX – z Panią Anną Janiak,
- Salon Fryzjerski ,,Styl" – Panią Agnieszkę Wojtczak reprezentował Pan Waldemar Wojtczak,
- EMiKA Marek Kocik, Sklep „Kredka” – z Panem Michałem Kocikiem.
Niestety w gali nie mogli uczestniczyć Pan Paweł Kaźmierczak – Zakład Handlowo-Usługowo-Transportowy

i Pani Katarzyna Rosiak – Salon Fryzjerski S.C. K. Rosiak i wspólnik, z którymi porozumienia zostały podpisane poza inauguracją programu „Turkowska Karta Dużej Rodziny”.

Kalendarz Wydarzeń

Lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Znajdź nas!

Kontakt:

Adres Urzędu Miejskiego w Turku:
ul. Kaliska 59, 62-700 Turek
tel. 63 289 61 00, sekretariat 63 289 61 01, fax: 63 289 61 11
e-mail: poczta@miastoturek.pl
Obsługa inwestora
tel. 63 222 38 81, e-mail: invest@miastoturek.pl