logo TKDR

Turkowska Karta Dużej Rodziny cieszy się zainteresowaniem - już 78 rodzin wielodzietnych złożyło wniosek o wydanie Turkowskiej Karty Dużej Rodziny. Oznacza to, że system zniżek obejmuje już 392 osoby.

Program Turkowska Karta Dużej Rodziny stwarza system ulg, zwolnień i preferencji rodzinom wielodzietnym zamieszkującym na terenie miasta Turku mającym na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia (lub do ukończenia 25 roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się lub studiuje), zaś w przypadku dzieci niepełnoprawnych bez ograniczenia wieku pozostających pod opieką rodzica.

Przeważająca liczba złożonych wniosków dotyczy rodzin, które mają na utrzymaniu trójkę dzieci. 68 wniosków wpłynęło od rodzin z trójką dzieci, 9 wniosków z czwórką dzieci, a 1 wniosek złożyła rodzina z szóstką dzieci. Do uzyskania Turkowskiej Karty Dużej Rodziny uprawnione są także rodziny zastępcze, które również korzystają z tego uprawnienia.

Program wspierają lokalni przedsiębiorcy, a także instytucje kulturalne, sportowe i oświatowe.

Oferta, z jakiej mogą skorzystać rodziny wielodzietne biorące udział w programie obejmuje m.in.: zniżki na bilety do Kina Tur, zniżki na bilety na krytą pływalnię, siłownię, grotę solną, tenis stołowy, korty tenisowe, zwolnienie z opłat za korzystanie ze żłobka miejskiego i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miejską Turek, rabaty w firmach, które dotychczas przyłączyły się do Programu m.in. – zniżki na żaluzje, rolety i moskitery, zniżki na preparaty OTC i kosmetyki, zniżki na usługi z zakresu prawa rodzinnego, zniżki na usługi fryzjerskie . Na chwilę obecną w programie jest 12 partnerów, lista jest cały czas otwarta.

Aktualny katalog ulg, zwolnień i preferencji dostępny jest na stronie internetowej www.miastoturek.pl w zakładce Karta Dużej Rodziny.

Od 16 czerwca mieszkańcy miasta Turku mogą też ubiegać się o wydanie Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny jest uzupełnieniem zniżek, do których uprawnia Turkowska Karta Dużej Rodziny. Posiadacze karty będą mieli możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Lista miejsc i wysokość zniżek dostępna jest na stronie www.rodzina.gov.pl. Lista będzie aktualizowana na bieżącą.

Zapraszamy serdecznie wszystkie rodziny wielodzietne zamieszkujące na terenie miasta Turku do składania wniosków o otrzymanie Turkowskiej Karty Dużej Rodziny i Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny.

NAPRAWDĘ WARTO !!!!

Lipiec 2020