English German Polish

mikoajki z karate 9 20151208 1326213262

W minioną sobotę, 5 grudnia 2015 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej, Turkowski Klub Karate zorganizował dla swoich najmłodszych członków coroczne Mikołajki. W tym roku w ramach tej imprezy odbył się Mikołajkowy Turniej w Kata oraz gry i zabawy zespołowe dla dzieci i rodziców.Współorganizatorami imprezy był Urząd Miejski w Turku, Starostwo Powiatowe i Gminny Klub Sportowy „Kasztelania" Brudzew. W imprezie sportowo-rekreacyjnej wzięło udział około 150 osób z Turku, Brudzewa, Kłodawy, Rychwała i Grodźca, a także z niedawno powstałej sekcji w Mycielinie. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Jerzy Kurzawa, zastępca burmistrza Miasta Turek.
Zawody sędziowali młodzi, ale już utytułowani zawodnicy Klubu, spośród których kilkoro debiutowało w tej roli. Turniej kata rozgrywany był systemem chorągiewkowym (w eliminacjach) oraz pucharowym (w półfinałach i finałach), z podziałem na 7 grup według stopnia zaawansowania i wieku uczestników.
Po zakończeniu zmagań turniejowych i nagrodzeniu laureatów nadszedł czas na gry i zabawy przygotowane przez instruktorów oraz grupę rodziców młodych karateków. Uczestnicy zostali podzieleni na osiem grup, w których rywalizowali o zwycięstwo. Walczyli zarówno o dominację w zabawach sprawnościowych, takich jak wyścigi w rzędach z licznymi przeszkodami, jak i intelektualnych, które wymagały od nich znajomości pojęć związanych ze Św. Mikołajem i Świętami Bożego Narodzenia oraz Oyama Karate. Oprócz tego karatecy musieli zaprezentować swoje umiejętności wokalne podczas śpiewania utworów o tematyce świątecznej. Za każdą z konkurencji, grupy zamiast punktów otrzymywały cukierki, które po zakończeniu zostały rozdzielone pomiędzy członków poszczególnych grup. Po zakończeniu zmagań i wspólnej fotografii, nadszedł czas na poczęstunek pysznym tortem, specjalnie przygotowanym na tę okazję. Chwilę później na młodych karateków czekała kolejna niespodzianka – Św. Mikołaj, który był obecny od początku imprezy, obdarował ich drobnymi upominkami, które wywołały wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci.
Spotkanie było doskonałą okazją do zaprezentowania dotychczas zdobytych przez zawodników umiejętności oraz do wspólnego – zarówno dla dzieci jak i dorosłych – spędzenia sobotniego popołudnia. Należy podkreślić ogromne zaangażowanie rodziców w organizację i realizację całej imprezy, bez pomocy których nie miałaby ona tak radosnej i pozytywnej atmosfery.
Turkowski Klub Karate dziękuje firmom Art-Bud Przedsiębiorstwo Projektowo Budowlane Andrzej Rygiert, P.H.U. Bram Tur Dariusz Grzesznik oraz Agnieszka i Waldemar Józefiak za pomoc i wsparcie imprezy.
Poszczególne miejsca w swoich kategoriach zajęli:
I miejsca: Paula Wawrzyniak (Kłodawa), Aron Białas (Turek), Weronika Łuczak (Rychwał), Karina Zielińska (Brudzew), Oskar Wawrzyniak (Kłodawa), Kacper Ogrodowczyk (Turek), Katarzyna Smarz (Turek).
II miejsca: Daria Furtak (Rychwał), Kornel Michalak (Kłodawa), Julia Kostrzewa (Kłodawa), Kinga Kwaśna (Brudzew), Igor Grzegorczyk (Kłodawa), Igor Kaczmarek (Turek), Maja Gierałka (Turek).
III miejsca: Amelia Guźniczak (Rychwał), Katarzyna Burszewska (Turek), Bartosz Woźniak (Rychwał), Marcel Michalak (Kłodawa), Kacper Jakubowski (Rychwał), Julia Reich (Grodziec), Wiktoria Paciorek (Turek), Julia Pusta (Brudzew), Damian Michalak (Grodziec), Wojciech Drangowski (Grodziec), Maksymilian Spychała (Rychwał), Mateusz Wysocki (Brudzew), Kacper Polus (Turek), Wiktor Józefiak (Turek).


Kalendarz Wydarzeń

Lipiec 2021
P W Ś C Pt S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Znajdź nas!

Kontakt:

Adres Urzędu Miejskiego w Turku:
ul. Kaliska 59, 62-700 Turek
tel. 63 289 61 00, sekretariat 63 289 61 01, fax: 63 289 61 11
e-mail: poczta@miastoturek.pl
Turecki Inkubator Przedsiębiorczości
tel. 63 222 38 81, e-mail: invest@miastoturek.pl