English German Polish

ekokonkursy

Miasto Turek organizuje eko-konkursy: na najciekawszą instalację i strój wykonane z wykorzystaniem odpadów komunalnych oraz konkurs plastyczny i konkurs wiedzy o segregacji odpadów. Konkursy zostały dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Celem konkursów jest edukacja mieszkańców Gminy Miejskiej Turek w zakresie recyklingu, ponownego wykorzystania odpadów komunalnych i ograniczenia zużycia surowców naturalnych, oraz promowanie zachowań proekologicznych.
W konkursach mogą wziąć udział szkoły, instytucje i organizacje pozarządowe z terenu Turku oraz mieszkańcy Turku.

Konkurs na najciekawszą instalację wykonaną z wykorzystaniem odpadów komunalnych polega na samodzielnym wykonaniu instalacji, która może pełnić funkcje użytkowe, dekoracyjne itp. Autorzy 20 najwyżej ocenionych prac zostaną nagrodzeni podczas pikniku ekologicznego pt. „Ekologicznie postępujemy, więc segregujemy”, który 19 listopada 2016 r. odbędzie się w Gimnazjum nr 1 im. Lotnictwa Polskiego w Turku, przy ul. Broniewskiego 5. Dla zwycięzców przewidziane są takie nagrody jak aparat fotograficzny, kamera cyfrowa i tablet orz nagrody niespodzianki.

W konkursie na najciekawszy strój z wykorzystaniem odpadów komunalnych uczestnicy będą musieli przekazać najpierw zdjęcia strojów, a następnie w dniu 19 listopada odbędzie się prezentacja laureatów podczas pokazu mody. Ten konkurs skierowany jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Turku.

Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści z Turku będą mogli przystąpić do konkursu plastycznego o tematyce ekologicznej na plakat pod hasłem „Znamy zasady jak segregować odpady”. Zadaniem uczestników jest samodzielne wykonanie pracy plastycznej zgodnej z celem konkursu, na papierze w formacie A3, w technice kolażu, z wykorzystaniem wyłącznie papieru (można używać gazet, czasopism, opakowań, tektur, bibuły z nastawieniem na powtórne wykorzystanie materiałów).

Ostatni z konkursów – konkurs wiedzy o segregacji odpadów – skierowany jest do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych z terenu Gminy Miejskiej Turek. Każda szkoła, po przeprowadzeniu eliminacji, do konkursu może wytypować pięciu uczestników. Konkurs przeprowadzony zostanie w formie pisemnej, w kategoriach szkól podstawowych i gimnazjów.

Szczegółowe zasady konkursów do pobrania poniżej.

pdfRegulamin_konkursu_na_najciekawszy_strój.pdf

pdfRegulamin_konkursu_na_najciekawszą_instalację.pdf

pdfRegulamin_konkursu_plastycznego_o_tematyce_ekologicznej_na_plakat.pdf

pdfRegulamin_konkursu_wiedzy_dotyczącej_segregacjo_odpadów.pdf

pdfInformacja_Burmistrza_Miasta_Turek_w_sprawie_powołania_komisji_konkursowej.PDF


plakat eko2-page-001

plakat eko drugi puszki-page-001

Kalendarz Wydarzeń

Lipiec 2021
P W Ś C Pt S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Znajdź nas!

Kontakt:

Adres Urzędu Miejskiego w Turku:
ul. Kaliska 59, 62-700 Turek
tel. 63 289 61 00, sekretariat 63 289 61 01, fax: 63 289 61 11
e-mail: poczta@miastoturek.pl
Turecki Inkubator Przedsiębiorczości
tel. 63 222 38 81, e-mail: invest@miastoturek.pl