English German Polish

stypendia 1 20190623 2059322316
98 stypendiów za osiągnięcia sportowe oraz 26 stypendiów artystycznych wręczonych zostało w niedzielę, 23 czerwca 2019 r. na scenie Dni Turku i Gminy Turek. Dla stypendystów była to okazja do zauważenia ich sukcesów i pracy, jaką w nie włożyli.


Tradycją święta miasta jest już wręczanie stypendiów Burmistrza Miasta Turek młodzieży udzielającej się na polu sportowym i artystycznym. Tak też było tym razem. Każdy mógł przyjść, aby chociaż oklaskami pogratulować sukcesów młodym mieszkańcom Turku.

Stypendium sportowe i stypendiów za osiągnięcia artystyczne ma charakter jednorazowej nagrody, w wysokości 180 zł.

Stypendia sportowe otrzymali:
-zgłoszeni przez Szkołę Podstawową nr 1: Maria Orłowska, Igor Stasiak, Norbert Sobczak, Nikodem Chrostek, Antoni Wojtczak, Wiktor Lichawski, Gabriel Urbaniak, Stanisław Rygiel, Mateusz Szczesiak, Bartosz Ciuśniak, Szymon Cieślak, Bartosz Grenda, Kajetan Gargula, Oliwier Szczesiak, Oliwier Witkowski, Kacper Baranowski, Jakub Górka, Dawid Walaszczyk, Kacper Kuśmirek, Jan Grzesik, Jakub Orligóra, Norbert Baranowski, Kamil Pawlak, Klaudiusz Tończyk, Kacper Majcherek;
-zgłoszeni przez Szkołę Podstawową nr 5: Aleksandra Figurska, Klaudia Ginter, Kornelia Janczak, Pola Janicka, Natalia Kaczkowska, Zuzanna Krawczyk, Aleksandra Kubiak, Patrycja Łyskawa, Gabriela Perlińska, Natalia Wojtkowiak, Julia Zięba, Bartosz Rzempołuch;
-zgłoszeni przez MKS TUR 1921 Turek: Miłosz Łukasik, Michał Dybus, Jakub Kubiak, Patryk Jaśkiewicz, Bartosz Frątczak, Bartosz Witkowski, Kacper Krzyżostaniak, Patryk Chojnacki, Jakub Matusiak, Szymon Walczak, Bartosz Stasiak, Nikodem Marciniak, Franciszek Tomaszak, Patryk Cieślak, Tobiasz Adamczyk, Marcel Czapnik, Gracjan Szudzik, Filip Litwin, Wojciech Majda, Mateusz Majda, Jakub Małolepszy, Patryk Małolepszy, Kacper Buś, Franciszek Jasak, Paweł Jasak, Cyprian Oleksy, Eryk Nita, Nikodem Walczykowski, Piotr Zieliński, Jan Szymański, Marcel Tomczak, Nikodem Jędraszczyk, Szymon Niżałowski, Andrzej Włodarczyk, Oliwier Krych, Julia Modrzejewska;
-zgłoszeni przez MKS MOS Turek: Julia Lubas, Nikola Jeske, Aleksandra Kąpielska, Klaudia Jasiak, Dagmara Skopińska, Natalia Włodarczyk, Hubert Kozelan, Jakub Lempach, Martyna Jaroma, Daria Kaczkowska, Weronika Karolak, Aniela Kurzawa;
-zgłoszeni przez Striker Turek: Patryk Szulc, Aleksander Kowalczyk;
-zgłoszeni przez Klub Sportów i Sztuk Walk: Nikola Stankiewicz, Martyna Stankiewicz;
-zgłoszeni przez Turkowski Klub Karate: Kacper Polus, Kacper Ogrodowczyk, Kamil Korycki;
-zgłoszeni przez rodziców: Mikołaj Jóźwiak, Oskar Witakowski, Hubert Kaczkowski, Patrycja Szewczyk, Dawid Jasiakiewicz, Jakub Mielcarski.

Stypendia za osiągnięcia w dziedzinie kultury i działalności artystycznej otrzymali:
-zgłoszeni przez Szkołę Podstawową nr 1: Aleksandra Gawrońska, Amelia Sobczyk, Nadia Sidorowicz, Zofia Ostrowska, Adam Kolenda, Amelia Ulańska, Maja Walas, Julia Macudzińska, Gabriela Macudzińska, Bartosz Dziamara, Stanisław Rygiel, Paula Biskup, Mateusz Wołowiec, Bartosz Maniakowski, Nadia Przygońska, Michalina Rosiak, Nina Grabara, Jakub Świderski;
-zgłoszeni przez Szkołę Podstawową nr 5: Julia Marciniak, Tatiana Smak, Tymoteusz Smak, Patrycja Wiśniewska, Zofia Wyskokowska;
-zgłoszeni przez Miejski Dom Kultury: Antonina Zommer, Martyna Radosz, Mikołaj Zieliński.


Kalendarz Wydarzeń

Czerwiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Znajdź nas!

Kontakt:

Adres Urzędu Miejskiego w Turku:
ul. Kaliska 59, 62-700 Turek
tel. 63 289 61 00, sekretariat 63 289 61 01, fax: 63 289 61 11
e-mail: poczta@miastoturek.pl
Obsługa inwestora
tel. 63 222 38 81, e-mail: invest@miastoturek.pl