English German Polish

logo pgkim cmyk
W związku z informacją dotyczącą opłat wnoszonych przez mieszkańców poszkodowanych wybuchem przy ul. Wyszyńskiego 14, jaka pojawia się na stronach internetowych, po raz kolejny wyjaśniamy co następuje.


1. Żadne zaliczki nie są uiszczane na konto PGKiM Sp. z o.o., ale na konto Wspólnoty Mieszkaniowej Wyszyńskiego 14.
2. Autor publikacji wprowadza mieszkańców w błąd twierdząc, że wpłaty te pobiera PGKiM Sp. z o.o. w Turku.
3. Wspólnota Mieszkaniowa nadal funkcjonuje, mimo tego że kilka mieszkań wyłączonych zostało z eksploatacji, prowadzone są wymagane prawem przeglądy, naprawy bieżące, czy usuwanie skutków zimy.
4. Tylko Wspólnota Mieszkaniowa Wyszyńskiego 14 może zwolnić właścicieli mieszkań poszkodowanych w wybuchu z wnoszenia zaliczek na utrzymanie części wspólnych, czyli pozostali właściciele musieliby przejąć ich zobowiązanie na siebie.
5. Za prywatne mieszkania nie może płacić Spółka, ponieważ byłoby to działanie na szkodę spółki. Nie może tego robić również Miasto Turek, gdyż byłoby to naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
6. Wspólnota na mocy uchwały zwolniła już poszkodowanych w wybuchu z wpłat na fundusz remontowy, do czasu przywrócenia lokali do użytkowania. Przy czym warto podkreślić, że Wspólnota Mieszkaniowa Wyszyńskiego 14 w ramach tych wpłat spłaca kredyt zaciągnięty na termomodernizację budynku.
7. Zgodnie z oczekiwaniem społecznym, Zarządca wystąpi do Wspólnoty Mieszkaniowej Wyszyńskiego 14 z prośbą o wypowiedzenie się w sprawie zwolnienia poszkodowanych w wybuchu z wyżej wymienionych opłat i przejęcia przez pozostałych członków wspólnoty zobowiązań przypadających na właścicieli zniszczonych mieszkań.
8. Decyzją Burmistrza Miasta Turek, poszkodowani mieszkańcy za mieszkania zastępcze płacą czynsz najniższy z możliwych, np. 44 zł za 50 m2.
9. Każdy z właścicieli mieszkań po wybuchu otrzymał od Miasta Turek zapomogę w wysokości maksymalnie do 5 tys. zł.
10. Zgadzamy się, że przez pięć miesięcy niewiele się wydarzyło w kwestii prowadzenia prac budowlanych. W tym czasie opracowana została ekspertyza oraz dokumentacja techniczna: projektowa i wykonawcza.
11. Wszystkie niezbędne dokumenty zostały niezwłocznie przekazane do ubezpieczyciela budynku, który ze względu na wielkość zniszczeń, do zbadania przyczyn, okoliczności i rozmiaru szkody powołał niezależną firmę rzeczoznawczą. Aktualnie spełnione zostały wszystkie procedury i Wspólnota Mieszkaniowa Wyszyńskiego 14 czeka na wypłatę odszkodowania na konto swojego funduszu remontowego.
12. Natomiast od 12 listopada ub.r. czekamy na decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Turku, w sprawie zakresu prac.
13. Kiedy tylko Wspólnota Mieszkaniowa otrzyma decyzję od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, zostanie ogłoszony przetarg oraz wybrany wykonawca prac.
14. Jesteśmy w stałym kontakcie z właścicielami zniszczonych mieszkań i informujemy ich o sytuacji, dlatego dziwi nas zachowanie jednej z mieszkanek, rzekomo nie mającej wiedzy o rodzaju swoich zobowiązań wobec Wspólnoty Mieszkaniowej Wyszyńskiego 14.
15. Z uwagi na to, że Spółka nie posiada swojego profilu na Facebooku, w celu zapobieżenia rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, poprosiliśmy o skorzystanie z fanpage Miasta Turek na Facebooku, w celu udostępnienia miejsca na ich sprostowanie.

Zarząd PGKiM Sp. z o.o.

Kalendarz Wydarzeń

Lipiec 2021
P W Ś C Pt S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Znajdź nas!

Kontakt:

Adres Urzędu Miejskiego w Turku:
ul. Kaliska 59, 62-700 Turek
tel. 63 289 61 00, sekretariat 63 289 61 01, fax: 63 289 61 11
e-mail: poczta@miastoturek.pl
Turecki Inkubator Przedsiębiorczości
tel. 63 222 38 81, e-mail: invest@miastoturek.pl