English German Polish

piewajco zakoczyli semestr 1 20170622 1382735735

Nastrojowa muzyka, poezja, aforyzmy, wspomnienia... We wtorkowe popołudnie, 20 czerwca 2017 r., odbyło się kończące kolejny semestr spotkanie dla uczestników, funkcjonującego w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka, Programu 50+.


Na zakończenie semestru Biblioteka przygotowała dla Seniorów nostalgiczne ale i pełne humoru poetycko-muzyczne spotkanie z Anną Marecką. Pani Anna, bardzo ciepła, pełna humoru osoba, nawiązała świetny kontakt z uczestnikami spotkania, którzy chętnie włączali się do rozmowy i wspólnego śpiewu przy wtórze gitary.
W tym semestrze Seniorzy uczestniczyli w wielu ciekawych spotkaniach. W styczniu odbyło się spotkanie autorskie z pisarką, tancerką i aktorką – Elżbietą Bednarczyk. Seniorzy byli oczarowani niesamowitą podróżą do Australii, przerywaną nastrojowymi wierszami i niezwykle ekspresyjnymi tańcami. Przed zbliżającą się wiosną Biblioteka gościła Marcina Deruckiego, który przekonywał że warto chodzić po zdrowie. Seniorzy dowiedzieli się, jak rekreacja ruchowa poprawia jakość życia. Usłyszeli o fenomenie nordic walking i wpływie tej formy rekreacji na zdrowie. W marcu natomiast odbył się nastrojowy wieczór z okazji Dnia Kobiet. Wypełniły go wiersze turkowskiej poetki – Eli Galoch – oraz piosenki o kobietach w wykonaniu młodych artystów z turkowskiego liceum. W Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek uczestnicy Programu spotkali się z dziennikarką, reporterką, podróżniczką i pisarką – Magdą Omilianowicz, która porwała ich w fascynującą podróż po swym życiu i twórczości. W maju Seniorzy mogli się przekonać o rosnącej popularności medycyny naturalnej. Biblioteka gościła Katarzynę Maćkowiak z Pracowni Terapii Naturalnych, specjalizującej się w naturalnych, nieinwazyjnych kuracjach wspomagających zdrowie. Dużą popularnością cieszyło się również spotkanie z Anetę Dawicką z firmy Daw-Med Aparaty Słuchowe wraz ze Współpracownikami. Seniorzy usłyszeli wiele cennych rad dotyczących profilaktyki, badania i metod poprawy słuchu. Mogli również obejrzeć aparaty słuchowe, czy też za pomocą specjalnego urządzenia obejrzeć wnętrze swojego ucha.
Od początku roku przeprowadzony również został cykl spotkań dotyczących profilaktyki zdrowia Seniora. Wszystkie, cieszące się niezwykle dużym zainteresowaniem pogadanki, poprowadził fizjoterapeuta –Szymon Baraniecki. Seniorzy mogli przekonać się o tym, jak ważna jest profilaktyka chorób układu krążenia, poznać zagadnienia związane z układem kostnym, porozmawiać o utajonym wrogu zdrowia i samopoczucia – zakwaszeniu organizmu czy też pogłębić swą wiedzę o chorobach cywilizacyjnych.
Poza wtorkowymi wykładami w ramach Programu 50+ funkcjonuje Dyskusyjny Klub Książki, Seniorzy uczęszczają również na kurs komputerowy, kurs języka angielskiego oraz uczestniczą w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, realizowanej w ramach współpracy Biblioteki z turkowskimi przedszkolami. Mogą również brać udział w cotygodniowych warsztatach rękodzieła. W tym roku grupa Seniorek uczestniczyła również w smakowitych warsztatach kulinarnych prowadzonych przez dietetyka –Karolinę Łajdecką.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszą ofertą Seniorów! Spotkamy się w październiku – po wakacyjnej przerwie.


Kalendarz Wydarzeń

Kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Na skróty

Znajdź nas!

0 final-mistrzostw-wielkopolski-kadetow-w-

Kontakt:

Adres Urzędu Miejskiego w Turku:
ul. Kaliska 59, 62-700 Turek
tel. 63 289 61 00, sekretariat 63 289 61 01, fax: 63 289 61 11
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Obsługa inwestora
tel. 63 222 38 88, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.